14 Aralık 2015 Pazartesi

Çağımızın İş Modeli : Network Marketing

Bu yazımda kısaca sana Network Marketing ' ten söz edeceğim. Sonraki yazılarımda ise neden böyle bir sistemden bahsetme geeksinimi duydum onu açıklayacağım.

21.yy’ın ticaret sistemi olarak görülen Network Marketing, giderek büyümekte ve pek çok kişiye iş olanağı sunmaktadır. Öncelikle bilinmesi gereken; Network Marketing bir iştir. Kişinin kendi emeğine dayalı, tüm katılımcılara eşit olanak sunan, bilgi ve deneyim gerektirmeyen, çalışma saatlerini kişinin kendisinin belirlediği bir iş modelidir. Patron da çalışan da kişinin kendisidir. Dolayısı ile kişinin kendi kazancını da belirlediği adil bir sistemdir ve asıl önemlisi bir ekip işidir.

Tavsiye mantığına dayalıdır. Sistemin içine dahil olursunuz, ürünü alır kullanırsınız ve çevrenize tavsiye edersiniz. Ürünü kullanmak isteyenler senden alınca elde ettiğin bir kar vardır ancak Network Maarketing' de başarı elde etmek, kalıcı ve devamlı bir gelire sahip olabilmek için ekip oluşturman gerekir. Network Marketing' in asıl mantığında kapı kapı dolaşıp ürün satma yoktur. Doğal satış vardır.
Network Marketing işinde senin referansınla üye olanlar, onların referansları ile üye olanlar ve onların referansları ile üye olanlar şeklinde bir soyağacı ortaya çıkar. Kalıcı ve gerçek para kazanma bu şekilde olur.

Network Marketing sistemine dahil olduğun şirketin sana ve ekibine sunduğu olanaklar çok önemlidir. Bütün Network Marketing sistemlerinde mantık soyağacı oluşturarak para kazanmak olsa da soyağacı derinliğinden elde edeceğin gelir ve ek olanaklar şirketten şirkete farklılık göstermektedir. Dolayısı ile katılımcılarına en adil sistemi sunan sistem içerisinde yer almak hem seni motive edecek hem de daha kolay para kazanmanı sağlayacaktır.

Bir sonraki yazımda birkaç Network Marketing firmasını karşılaştıracağım ve neden sadece birini seçtiğimi de açıklayacağım. Bu serinin en son yazısında ise seçtiğim Network marketing firmasını tanıtacağım.

Şimdilik bu kadar... Detaylı bilgi için ne yapman gerektiğini biliyorsun... :)

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...