11 Nisan 2015 Cumartesi

Eğitim Koçluğu

İnsanlar öğrenme dürtüsüyle doğarlar. Öğrenmeye karşı merak ve bundan duyulan zevk insanın doğasında vardır. Bunlar bebeklikten başlayarak zamanla yok edilir. W.E.Demıng


Yaşamın sorgusunu yaptığım şu günlerde karşıma yaptığım işin kalitesini arttırmakla ilgili fırsatlar çıkmaya başladı. Üstelik inandığım ve savunduğum değerleri içeren fırsatlar. Kendi yapmak istediklerim dışında bugün sana bir çocuğun eğitim kalitesini nasıl yükseltirsinle ilgili bilgi vereceğim.

Eğitim sistemi ile ilgili bildiğim ve bilmekten nefret ettiğim bir gerçek var : BOŞ BEYİNLER yetiştirdiği. Zira daha çocukluğunun baharında, koşmaya, hoplamaya, tepinmeye gereksinim duyan bebelikleri kurs dediğimiz dipsiz kuyuların içine atarak aydınlanmalarına engel olduğumuz yadsınamaz Türkiye gerçeğidir. Öğrenmesine gerek olmayan bilgileri yükleyip öğrenmesi gerekenleri vermediğimiz; üstelik bunu yaparken de ÖĞRENMEye değil; aksine ÖĞRENMEMEye dayalı bir sistem içerisinde debelendiğimiz bir gerçektir. Peki bu kısır döngüden nasıl çıkarız bu çocuklar kendi varlıklarını, öğrenme becerilerini, kapasitelerini nasıl keşfederler ve bunu en verimli nasıl kullanırlar diye araştırırken aslında şu anda yapmaya çalıştığım ama bir sistemin içinde olmamdan kaynaklı kısıtlandığım bir şey keşfettim : EĞİTİM KOÇLUĞU

Bir çocuğa düşünmeyi öğretmeyi, bir öğrenciye verimli çalışmayı öğretmeyi, öğrenmeyi hedefleyen birine kendisini maksimize etmeyi ve kendisini gerçeklemesini sağlamayı hedefleyen bir yardım mekanizması aslında Eğitim Koçluğu. Üstelik bu alınan yardımla dipsiz kuyularda debelenmeden kendini gerçekleyen kişiler yetiştirmek mümkün...

Ben bu yola baş koydum artık. Dolayısı ile bu yolda atacağım her adım hem bana hem de çevreme faydalı olsun istiyorum. Eğitim koçluğuna da şimdi tam da şu anda benim-bebemin gereksinimi var diyorsan sana bir kapı açmak istiyorum. 

Bloğumu açtığım günden beri bir çekiliş yapmadım. Çekilişe değer bir şey bulamadım aslında. Ama bu sefer yapacağım. Hep birlikte doğru yerde doğru bilgiye ve desteğe ulaşalım diye.

Eğitim Koçu Miray Can' dan 3 kişiye 2 aylık Koçluk Hizmeti için %50 indirim hediye edeceğim. Çekilişe katılım şartları ise basit:

*Bloğumu takibe almak
*Bloğumun facebook sayfasını beğenmek ( https://www.facebook.com/ButunBeyazlar?ref=hl)
*Miray Can' ın facebook hesabını takibe almak, beğenmek ( https://www.facebook.com/egitimkocumiraycan?fref=ts )
*Miray Can' ın twitter hesabını takibe almak (https://twitter.com/egitimkocumiray)
*Neden bu koçluğa gereksinimin olduğunu ve kendini anlatan kısa bir yazıyı mail olarak bana yollamak 
*Bütün bunları yaptıktan sonra da bu yazının altına katıldığını belirten bir işaret atmak...
Hepsi bu....

Çekilişe 16.04.2015 tarihi saat 23:59' a kadar katılabilirsin. O tarihten sonra gelen mailler değerlendirme dışı kalacaktır. Çekiliş sonucunu ve kazananları blogda, instagram hesabımda 17.05.2015 tarihinde yayınlayacağım.  Ayrıca Miray Can' ın iletişim bilgilerini de kendilerine mail olarak ileteceğim.

Koçluk 2 aylık bir dönemi kapsayacak ne zaman istersen kullanılabilecek. KPSS, TEOG, LYS, YGS sınavlarına hazırlık için değerlendirilebilir.  

Sevgiyle Kal...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...