21 Aralık 2013 Cumartesi

Blog Fırtınası #20 Virgo

Bu sefer kolaya kaçacağım sanırım... Neden mi? Çünkü burcumun özelliklerini bile bilmediğimi fark ettim. O kadar uzağım yani astrolojiye...
O yüzden bugünlük sadece Özelliklerini paylaşacağım sevgili burcumun... :) Ama söz bir yazı yazacağım bu konuda.. Çünkü incelerken ayırdına vardım ki çok çok ilginç karakterler çıkabilir bu urç özelliklerinden :) hem erkeğinden hem kadınından...

Ayrı ayrı incelemeyeceğim elbette. Senin için bir web sayfasından özet aldım. Al bakalım beğenecek misin? :


Detaycı, analizci, düzenli bir yapı başak burcunun genel özellikleri arasında en dikkat çekenlerdir. Her türlü küçük ayrıntıya önem verirler. Bu bazen faydalı olsa da, bazen de onların detaylar içerisinde boğulmasına sebep olmaktadır. Kusursuzluk ta başak burcunun özellikleri arasındadır. Her şeyin mükemmel olmasını arzu ederler. Bunu hem kendileri yaparlar ve hem de ilişki içerisinde oldukları insanlardan beklerler. Bu yüzden onlarla sağlıklı bir ilişki kurabilmek için pek çok konuda düzenli ve dikkatli olmak gerekmektedir.
Her şeyi fazla irdeledikleri için, pek çok üzüntü de onları bulur. Genellikle hep sakladıkları bir dertleri vardır. Ama etrafa hep gülümseyen bir yüzle bakarlar. Güvenilirlik ve samimiyet başak burcunun özellikleri arasındadır. Dürüstlüğe çok önem verirler. Çok nadir de olsa, küçük masum yalanlar söylerler. Mesela bir şeyi yapmak istemediklerinde, sizi kırmamak için hasta olduğunu söylemesi gibi. Her zaman gerçekten yanadırlar. Hayali şeylerle pek fazla ilgilenmezler. Argodan, laubali davranışlardan haz etmezler.
Pratiklik başak burcunun özellikleri arasındadır. Onlar hayatın her alanına bir pratiklik kazandırabilecek meziyete sahiptirler. Zeki bir yapılarının olması buna olanak tanımaktadır. Başaklar, aptallıktan, bayağılıktan ve dikkatsizlikten nefret ederler. Bu tür insanlarla ilişki kurmazlar.
Başak burçları aşırı derecede yardımseverdirler. Belki de, karşılık beklemeden yardım eden tek gruptur onlar. Eğer bir yerlerde bir şeyler ters gidiyorsa, bu kesinlikle detaylarda yapılan hatalardan, dikkatsizlikten, yeterinde düşünüp, planlamamaktan ileri geliyordur. En azından başaklar böyle düşünür. O halde her şeyi düzenleyip, işleri rayına sokacak bir yardım eline ihtiyaç vardır. İşte başak burçları tam da bu tür durumların insanlarıdırlar.

Başakların zaafı, eleştiriye olan tahammülsüzlükleridir. Başkalarının her şeyini titizlikle eleştiren başaklar, iş kendilerinin eleştirilmesine geldiğinde, toptan inkar politikası izlerler. Kendi kusurlarını aslında en iyi kendileri bilirler ama, kabullenmek istemezler.

Hadi bugünlük de bu kadar...

blog firtinasi20Not 1 : Başak Burcu özelliklerini aldığım site http://www.basakburcununozellikleri.com/basak-burcunun-genel-ozellikleri.html dir. 

Not 2 : Şimdi başlığa baktım da bu adla ( Virgo) çok da güzel gezegen olur ;) Bak al sana iki yazı daha :) hehehe yazarım endişelenme.. kafam rahat olsun. şimdi hastayım burun  çekmekten bi hal oluyorum zati.. burnumu çektikçe burnumdan beynime giden sıvılar beynimi iyice sulandırdı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...